środa, 22 stycznia 2020

Stażystka
Tytuł :,,Stażystka”
Autor:Alicja Sinicka
Wydawnictwo :Kobiece
Ocena:10/10

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA:

Na pozór Ewa i Marek Skalscy są szczęśliwym i idealnym małżeństwem. Marek jest właścicielem prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Mają wszystko dwójkę dzieci i piękny dom. Jednak to tylko pozory. Kiedy Marek Skalski wraz z pomocą żony szuka stażystki na spotkanie przychodzi Klaudia Neker.Młoda,piękna,chodzący ideał. Ewa Skalska wie co się wydarzy, mąż na pewno ją zdradzi, nie pierwszy raz. Przyjmując propozycje stażu dziewczyna nie wie w co się pakuje. Lecz z powodu ciężkiej sytuacji życiowej i planów na przyszłość nie ma wyjścia. Marzy wraz z koleżanką o otworzeniu siłowni. Między całą trójką rodzi się chory układ. Z czasem okazuje się, że w firmie pracowały dwie stażystki Weronika i Daria. Obie jednak giną. Kiedy w Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dziewczyn obecna stażystka zaczyna drżeć o swoje życie.Przez przypadek Klaudia znajduje pod regałem zakrwawiony łańcuszek z grawerem „D”.
Podczas jednego spotkania z Markiem przez przypadek dziewczyna dowiaduje się,że dostała się na staż przez pewną osobę z jej przeszłości.
Po tej informacji postanawia to zakończyć i uciekać jak najdalej,lecz nie będzie to takie proste,gdyż Marek nie da jej żyć.
Z kolei pewna osoba z jej otoczenia chce się jej pozbyć i wysyła jej pogróżki. Nie będę spoilerowała,bo można pisać i pisać.
Rewelacyjna kolejna książka Alicji Sinickiej.
Dawno nie czytałam tak wciągającego i emocjonującego thillera.
Podobało mi się wszystko:
-charaktery bohaterów,tak różne i ciekawe
-fabuła książki ,nie była nudna,wręcz wciągająca od początku do końca
-wątek psychologiczny,kryminalny .
Muszę wspomnieć również o innych bohaterach Krzysztofie,Wojtku i Pani Janinie.Inni namieszają w życiu Klaudii mniej,drudzy więcej. Również narracja między Ewą a Klaudią tworzą jedną całość,przez to fabuła robi się ze strony na stronę coraz bardziej ciekawa. Autorka ma naprawdę rewelacyjne i lekkie pióro. Pokazana była trudna relacja między Markiem a jego sześć lat młodszą żoną. Ewa przyzwalała na zdrady męża. Może miała coś na sumieniu??? Co do zakończenia to rozwaliło mnie totalnie.Autorka przez zmyłki spłatała mi niezłego figla.
Obowiązkowa lektura dla każdego kto lubi smaczną literaturę bez wulgaryzmów i scen łóżkowych.

poniedziałek, 13 stycznia 2020

,,Ognista sukienka"

PREMIERA:
13.01.2020 :)

Opis książki :
  
Znasz bajkę o Kopciuszku? To dobrze, bo to całkowicie inna historia.
Amanda Holt to twardo stąpająca po ziemi studentka literatury. Dziewczyna o wyglądzie anioła z osobliwym charakterem. Jest cyniczna, wybuchowa i ma ognisty temperament. Romantyczne gesty i czułe słówka powodują u niej reakcje alergiczne.
Pewnego dnia na jej drodze staje on - nieziemsko przystojny i wpływowy milioner Blake Monroe. Playboy i najbardziej pożądany kawaler w Stanach, który traktuje kobiety jak rozrywkę.
Jak w bajce: jeden wieczór, jeden bal i całe życie dziewczyny wywraca się do góry nogami. Tylko dlaczego Kopciuszek przeklina, a książę przy pierwszym spotkaniu każe jej się rozbierać?
Zapraszam do przeczytania mojej niegrzecznej komedii romantycznej. Tutaj Kopciuszek rzuca mięchem i nokautuje w razie potrzeby. Piękny i bogaty książę nie potrafi flirtować, a podwójna liczba złych macoch powoduje wesołe komplikacje.
Nie zaleca się spożywania posiłków w trakcie czytania tej historii. Może to zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu.

Info o autorce:

Patty Goodman
Urodzona ponad trzydzieści lat temu w malutkim warmińskim miasteczku. Od kilkunastu lat mieszka na Mazurach, które kocha całym serduchem. Ukrywa się pod pseudonimem Patty Goodman.
Socjolog z zamiłowania i wykształcenia. Porzuciła karierę urzędniczą na rzecz rodzinnej działalności. Pracuje w branży zarządzającej nieruchomościami.
Prywatnie żona swojego najukochańszego męża i matka trojga pociech: nastolatka (szt. 1), urwisa (szt. 1) oraz małej księżniczki (szt. 1). Dzieci to sens jej życia i największe szczęście.
Nałogowy słodyczożerca i książkoholik w jednym. Uważa się za osobę z dużym dystansem i ogromnym poczuciem humoru. Domatorka na poziomie level hard. Najlepsza impreza według niej to gorąca kawa, leżak na werandzie i dobra książka.
W 2017 roku zalogowała się na platformę Wattpad.com i po przeczytaniu tam kilku opowiadań postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu. Jej komedia Ognista Sukienka zdobyła rzesze fanów. Historia tak spodobała się czytelnikom, że wygrała trzy pierwsze miejsca w konkursie literackim zorganizowanym na platformie. W głosowaniu czytelników zwyciężyła w następujących kategoriach: romans, najlepszy bohater pierwszoplanowy i najlepsza para bohaterów.