czwartek, 25 lutego 2021

"Nieosiągalny"

 


Tytuł: „Nieosiągalny”

Autor: Ewelina Nawara

Małgorzata Falkowska

Wydawnictwo: Muza

Ocena: 8/10

Znacie bajkę o Kopciuszku z Torunia?
Ja już poznałam i bardzo polubiłam.
Ta wersja jest bardzo współczesna. W tej historii nie ma złej macochy, sióstr, szklanego pantofelka i dyni zamieniającej się w karoce.
Olimpia jest bardzo skromną i ambitną dziewczyną. Dużo się uczy i mieszka tylko z ojcem, gdyż jej matka niestety zmarła.
Życie dziewczyny jest pełne smutku, do którego doprowadza ojciec. Nie jest typowym kochającym i wspierającym rodzicem, wręcz przeciwnie. To prawdziwy tyran, który nie dość, że się nad nią znęca psychicznie, to potrafi zamknąć w pokoju, kiedy ta mu się przeciwstawi.
Pewnego razu podczas przyjęcia zaręczynowego dziewczyna poznaje mężczyznę, Williama. Bardzo przystojnego i różniącego się od typowych facetów. Po pewnym czasie okazuje się, iż jest on księciem królestwa Martagon.
Jak potoczą się losy tej dwójki?
Czy Olimpia ma szansę na lepsze życie i w końcu uwolni się od ojca tyrana?
Czy dzielące tę dwójkę różnice społeczne i majątkowe staną na przeszkodzie do ich szczęścia?
I najważniejsze rodzice?
Czy ją zaakceptują, a może będą chcieli ich rozdzielić?
Mogę pisać i pisać, bo jest o czym.
Kiedy zobaczyłam tę pozycję, zżerała mnie ciekawość, co autorki mi zaserwowały. Muszę przyznać, że do tej pory nie przeczytałam ani jednej książki autorek, więc czas to zmienić. Spodziewałam się kolejnej przesłodzonej historii, przesiąkniętej seksem. Totalne zaskoczenie i to bardzo pozytywne. Dla mnie „Nieosiągalny” to lekki, przyjemny romans, lecz bardziej dla osób pełnoletnich, Sceny są, lecz na szczęście niewulgarne. Styl autorek jest tak lekki i przyjemny tak bardzo, że ja przeczytałam książkę w jeden dzień. Jak tylko zaczęłam, to nie mogłam się oderwać.
Co do Olimpii to było mi jej strasznie szkoda, mieć takiego tatę. Rodzic powinien robić wszystko by wspierać swoje dziecko, a nie tylko kary, zakazy, nakazy. Można oszaleć. Najważniejsze to nie być samemu w takiej sytuacji. Ola ją miała i mogła zawsze na niej polegać. Taka przyjaciółka to skarb. Książka nie należy do grubasków, ja czuję lekki niedosyt. Polecam tym, co lubią historie miłosne.

środa, 17 lutego 2021

" Sekret mojego męża"


Tytuł: „Sekret mojego męża”
Autor: Liane Moriarty
Wydawnictwo: Znak Literanova
Ocena: 7/10
Czy gdyby ktoś z was znalazł list od męża podpisany „otworzyć po mojej śmierci”!
Otworzylibyście czy nie?
Taki dylemat miała Cecilia, która przez przypadek na strychu znalazła właśnie tak podpisaną przez swojego męża John- Paula kopertę. Mnie by od razu naszły myśli, że mój mąż jest umierający. Kobieta nie wie jeszcze, jak tajemnica którą odkryje, zmieni jej życie. Mamy również Rachel, której córka została zamordowana, oraz Tess. Każda z tej trójki coś przeszła. Po coś los je połączył.
Cecilia będzie musiała zdecydować co zrobić z wiadomością z koperty. Dodam, że los jej męża będzie leżał w jej rękach. Decyzja nie będzie łatwa.
Co zrobi Cecilia?
Jak skrywane tajemnice zmienią relację między niektórymi bohaterami?
Co to za książka!
Nie chcę za dużo zdradzać, bo nie lubię spoilerów.
Jest to pierwsze spotkanie z piórem autorki. Początkowo książka nie zapowiadała się za ciekawie, lecz później się zadziało. Autorka umie trzymać czytelnika w napięciu, cały czas coś się w niej działo. A co dla mnie jest ważne to to, że akcja się nie wlokła. Również nie zabrakło w niej szeregu emocji typu złość, zaskoczenie, smutek. Mnie momentami również się one udzielały. Fabuła książki jest bardzo interesująca. Książkę przeczytałam z zapartym tchem. A co do zakończenia totalne zaskoczenie, którego się nie spodziewałam. Polecam każdemu, kto lubi książki akcji.

czwartek, 4 lutego 2021

"Kochając Pana Danielsa"


 Tytuł: „Kochając Pana Danielsa”

Autor: Brittainy C. Cherry
Wydawnictwo: Filia
Ocena: 6/10
Ashlyn w wyniku choroby traci siostrę bliźniaczkę. Niestety matka nie darzy ją miłością, dziewczyna czuje się bardzo samotna. Na dodatek ma wrażenie, że matka wolała tamtą drugą córkę. Pogrążona w żałobie zamyka się w sobie i postanawia zamieszkać z ojcem Henrym, jego żoną Rebeką i dziećmi Hailey i Ryanem. Dla dziewczyny nie jest to takie łatwe, bowiem jej ojciec ułożył sobie życie na nowo, a ona przez wiele lat nie utrzymywała z ojcem znajomości. Jednak życie bywa przewrotne i teraz to oni są jej rodziną i wsparciem. Istnieje szansa na odnowienie jakichkolwiek relacji, ale czy po tak długiej nieobecności ojca jest to jeszcze możliwe?
Siostra zostawia jej tajemniczy kuferek wraz z listami. Dzięki tym listom Ashlyn może poczuć obecność Gabby w swoim życiu. Dziewczyna poznaje Daniela, chłopak ją bardzo intryguje. Kiedy okazuje się, że jest on jej nauczycielem, ich znajomość stoi pod znakiem zapytania.
Czy fakt, że Daniel jest nauczycielem Ashlyn nie przeszkodzi na drodze do szczęścia tych dwojga?
Jest to pierwsza książka autorki, po którą sięgnęłam. Bardzo mnie się ta historia podobała. To opowieść o wybaczaniu, trudnych wyborach życiowych, dylematach. Momentami bardzo wzruszająca i emocjonująca. Ja nie wyobrażam sobie, co musi czuć matka po stracie jednego z dziecka. Styl autorki jest lekki, przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Autorka poruszyła tutaj temat homoseksualizmu. Rodzice nie zawsze akceptują wyboru dzieci, a to czasami nie kończy się dobrze. Niektóre dzieci nie radzą sobie z odrzuceniem. Niekiedy uciekają z domu, kiedy indziej targają się na własne życie. Zakończenie książki dosyć przewidywalne. Jak dla mnie to kolejna młodzieżowa literatura, ale bardzo ciekawa.

0
Liczba odbiorców
0
Aktywność
Lubię to!
Komentarz
Udostępnij