piątek, 28 sierpnia 2020

"Kryminał prywatny"


 

Tytuł: „Kryminał prywatny”

Autor: Rafał Wałęka

Ocena : 10/10

Tymon Dantej jest pisarzem. Jego pasją jest chodzenie na pogrzeby, a także pakowanie się w kłopoty. Ma poważny problem, bowiem jest uzależniony od alkoholu przez co jest na dobrej drodze do rozbicia małżeństwa.  Jego żona Weronika również jest pisarką. Robi karierę z kolei on stoi w jej cieniu .Żeby pomóc Tymonowi z uporaniem się z problemem kobieta wysyła go do specjalisty. Lecz nic to nie daje. Widać, że nie jest łatwym przypadkiem. Kiedy po pewnej zakrapianej imprezie siada za kierownicą i potrąca młodą kobietę. Przestraszony chłopak ucieka z miejsca wypadku i zostawia ją na drodze. Kiedy wraca w to samo miejsce ciała brak. Mija rok. Dalej nic nie wiadomo w o tej dziewczynie.

Czy Tymon faktycznie ją potrącił?

Co z jego małżeństwem?

Jest to pierwsza książka autora po którą sięgnęłam. Dodam, że początki nie były łatwe. Bardzo się męczyłam ,nawet w pewnym momencie chciałam przestać. Jednak po parunastu stronach postanowiłam dać jej szansę. Nie żałuję. Mimo ,że musiałam się mocno skupić, żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Książka jak i zwroty są nieprzewidywalne.  Nie polubiłam się z Tymonem, gdyż nie lubię ludzi lubiących alkohol. On nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Dantej bardzo często miał zwidy, nie wiedział co jest prawdziwe a co fikcyjne. Z kolei Weronika dawała mu pieniądze na wszystko, a on nie potrafił jej docenić. Taka żona, a zarazem wspierająca przyjaciółka to prawdziwy skarb. Autor porusza tutaj ogromy problem jakim jest alkoholizm. Fabuła książki bardzo interesująca. Co do zakończenia to autor zrobił mi ogromnego psikusa.  Co mi się bardzo podobało. Polecam gorąco.

piątek, 21 sierpnia 2020

"Zapomnij że istniałem"

 

 

 Tytuł: „Zapomnij że istniałem”

Autor: Beata Majewska

Wydawnictwo: Jaguar

Ocena: 10/10

Luiza Mleczko to młoda, wykształcona sołtyska wsi Molikowo, która mieszka wraz z rodzicami. Nie zarabia kokosów, a lubi pomagać innym bezinteresownie. Rafał Snarski to przystojny mężczyzna, bokser, gangster, który po wielkiej stracie żony i synka postanawia się zaszyć na wsi. Pierwsze spotkanie tej dwójki nie będzie należało do przyjemnych, gdyż mężczyzna nie choruje na język, a z kolei dziewczyna nie pozostaje mu dłużna. Mieszanka wybuchowa. Z czasem ta dwójka zaczyna się dogadywać coraz lepiej, lecz problemem jest to, że Luiza nie jest wolna. A na dodatek ktoś z przeszłości pojawia się w życiu Rafała i przez to mężczyzna będzie musiał zrobić coś złego. Bowiem życie Luizy jest zagrożone.

Jest to pierwsza książka autorki po którą sięgnęłam przez przypadek, bo dzięki booktourowi. Nie żałuję, bo książka naprawdę mi się podobała. Jedyne do czego mogę się doczepić to do tego, że było za ,mało akcji. Fabuła nawet mi się podobała. Bohaterowie również bardzo interesujący a Rafał to mężczyzna, który intryguje każdą kobietę i z pewnością zapewni poczucie bezpieczeństwa. Książkę przeczytałam w dwa dni. Styl i pióro autorki bardzo lekkie. Nie zabraknie również scen łóżkowych, ale pikantnie nie będzie. Mi to nie przeszkadza. Co do zakończenia to jestem w totalnym szoku. Pojawi się dziecko, nie powiem czyje i ktoś jeszcze. I zastanawiam się jak autorka mogła tak zakończyć pierwszą część. Czekam z niecierpliwością na drugą część.

poniedziałek, 17 sierpnia 2020

"Miłość na sprzedaż"

 

Tytuł: „Miłość na sprzedaż”

Autor: Sandra Robins

Wydawnictwo: Novae Res

Ocena:7/10

W życiu każdego z nas pojawiają się różnego rodzaje dylematy jak i sytuacje życiowe.

Jednak czy dla pieniędzy zrobilibyście coś wbrew sobie?

Nasza główna bohaterka Sarah to młoda dziewczyna, skromna studentka farmacji, która parę lat temu straciła rodziców. Wychowywała ją babcia. Teraz to ona potrzebuje fachowej opieki, która jest bardzo kosztowna i dziewczyna potrzebuje na Nią pieniędzy. Wiedząc że ma spore zaległości finansowe szuka dobrze płatnej pracy. W związku z tym zatrudnia się w eleganckiej agencji towarzyskiej z którą podpisuje półroczny kontrakt. Jej pierwszym klientem jest Alex. Mężczyzna prosi by Sarah podczas trzydniowego pobytu u rodziców udawała jego dziewczynę. Podczas tego spotkania dziewczyna poznaje  jego brata Borysa. Tutaj sprawy zaczynają się komplikować. Okazuje się, że ta dwójka spotkała się w klubie.

Borys to mężczyzna, który skrywa pewną tajemnicę.

Po pewnym czasie chce on mieć Sarę na wyłączność.

Jak rozwinie się ich znajomość?

Jest to debiut Sandry Robins. Według mnie udany. Książkę przeczytałam jednym tchem. Pióro autorki lekkie, dzięki czemu dobrze się czytało. Okładka również zachęca by po Nią sięgnąć. Wszystko w tej książce było spójne. Nie zabrakło również ognistych scen łóżkowych, ale wszystko było z umiarem. Całkiem dobrze się to czytało. Zakończenie książki trochę przewidywalne. Historia tej młodej dziewczyny trochę mnie poruszyła. Sara musiała być bardzo zdeterminowana, że przyjęła taką propozycje pracy. Zarobek na pewno dobry i szybszy, ale czy warty tego wszystkiego. Nie mnie ją oceniać. Sama nie wiem jak ja bym postąpiła w tej sytuacji. Każdy z nas może być jej miejscu. Sami oceńcie czy chcecie ją przeczytać czy nie.