piątek, 28 lutego 2020

Saga o amiszachTytuł:„Syn pszczelarza”
Autor:Kelly Irvin
Wydawnictwo:Prószyński Media
 Ocena 9/10
  
Abigail Lantz  po śmierci męża przyjeżdża wraz z dziećmi do południowego Teksasu.Wydawać by się mogło,że tam będą mieli wszystko co najlepsze.Jednak na miejscu okazuje się,że jest to maleńka gmina amiszów, do której dołączyła rodzina Debory.Rzeczywistość przedstawia się w czarnych barwach.Żyją bardzo skromnie i doskwiera im brak pieniędzy.
Debora tęskni za Tennessee,gdzie spędziła większość swojego życia, lecz szczęście matki,wdowy z piątką dzieci, która przyjechała tu poślubić Stephena, adoratora sprzed lat jest i to jest dla niej najważniejsze. Debora nie czuje się tu szczęśliwa,myśli o powrocie do Tennessee.Wszystko się zmienia kiedy poznaje Fineasza Kinga, syna miejscowego pszczelarza,  tak okaleczonego przez los,Otóż w wypadku samochodowym zginęła jego matka.Bardzo nieszczęśliwego.Stroni od ludzi i ucieka w świat pszczół,które są dla niego przyjaciółmi.Z czasem Tych dwoje młodych ludzi zaczyna łączyć coś więcej.Również w życiu wdowy pojawi się pewien mężczyzna konkurent Stephena.

Kogo wybierze?

Czy Fin otworzy się przed Abigail?

Fantastyczna seria o "Amish of the Bee County".”Syn pszczelarza”to pierwsza część serii.Książka bardzo interesująca,że od początku strony praktycznie wciąga.Fascynujący świat amiszów sprawił,że momentami chciałam się tam przenieść,lecz nie wiem czy bym tam wytrzymała.Nie jest to łatwy świat a wdowa z dziećmi znalazła odwagę,żeby z Tennessee,miejsca gdzie jest wszystko przenieść się z dziećmi do miejsca skromnego,jaką była gmina amiszów.Podziwiam ich za całokształt..Nie oglądają telewizji,nie mają dostępu do internetu.Liczy się tu i teraz.W ciężkich sytuacjach potrafią się zjednoczyć i pomagają sobie wzajemnie.Pokazane jest jak ważną rolę w ich życiu odgrywa Bóg.Są bardzo pracowici,sami uprawiają ziemię.Są bardzo skromni.Fabuła bardzo interesująca,bohaterowie ciekawi.A ta miłość rodząca się między młodymi coś fantastycznego.Fin tak bardzo skrzywdzony przez życie,aż płakać mi się chciało kiedy odtrącał ludzi,a także dziewczynę na której tak bardzo mu zależało.Rozumiem,że bał się odrzucenia.Sama  nie wiem ,może również bym stroniła od ludzi.Okładka cudowna.Przyciąga oko.Na wstępie książki są słowa przetłumaczone z języka niemieckiego na polski,co bardzo ułatwiało czytanie.Jest to literatura dla każdego kogo interesuje świat amiszów tak bardzo trudny.Pełen uczuciowych zawirowań.
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Prószyński Media


czwartek, 27 lutego 2020

"Ognista sukienka"
Tytuł :,,Ognista sukienka"
Autor:Patty Goodman
Wydawnictwo:WasPos
Ocena:10/10

Amanda Holt w zastępstwie za koleżankę zostaje kelnerką na przyjęciu. Tam poznaje Blake'a, mężczyznę idealnego, przystojnego.
Mężczyzna proponuje jej tysiąc dolarów za to, że zgodzi się być jego towarzyszką na balu. Dziewczyna przystaje na propozycje i z kelnerki staje się Kopciuszkiem. Jednak bajka nie trwa długo, bowiem w trakcie okazuje się, że ma grać jego narzeczoną. W ten sposób Blake chce zrobić na złość swojej mamusi, która chce układać mu życie.
Postanawiają się w to bawić tak długo jak się da.
Również do życia dziewczyny wraca perfidna i wyrachowana mamusia, która wyczuwa pieniądze na odległość. Mandy nie cieszy się z jej powrotu.
Również na Amandę ma chrapkę najlepszy przyjaciel Blake'a.

Co z tego wyniknie?

Co to za książka :)
Dawno nie czytałam tak pełnej humoru książki.
 Rewelacyjny debiut Patty Goodman
Najbardziej podobała mi się postać Amandy,jej charakterek.Trochę zołzowata,złośliwa,nie dawała sobie w kasze dmuchać.
A teksty, które dziewczyna mówiła do mężczyzny sprawiły, że uśmiech nie schodził mi z twarzy.
Ja sama takich nie znałam.
Dużo dialogów, dzięki czemu wszystko było spójne i grało idealnie.
Co parę  rozdziałów były sytuacje opowiadane z perspektywy Blake'a. Zarówno jak okładka to ta piękna ognista dziewczyna również  przyciąga oko.
Nie będziecie się nudzić jak również nie zaśniecie,bo się nie da.Jedzenie również nie wskazane,gdyż można się udławić hahahaha.
 Dużo zabawnych sytuacji.
Fabuła tak wciąga,że ciężko się oderwać. Styl autorki prosty,na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Nie jest to erotyk. Wszystko,również sceny seksu są opisane z klasą.
Jeżeli lubicie lekką literaturą z wątkiem komediowym w tle,przy którym co drugą stronę się śmiejecie to lektura dla Was.
Również dramatyzmu nie zabraknie.
Jak dla mnie rewelacja.

"Syn pszczelarza"

Data premiery:2020-01-21
„Syn pszczelarza”
Kelly Irvin

Opis wydawcy:

Czy da się powrócić do nastoletniej miłości? Co jest w stanie pokonać nieśmiałość? Pełna ciepła opowieść o uczuciach, rozterkach, rodzinnych tradycjach i powinnościach.
Kiedy Debora Lantz przyjeżdża wraz z rodzeństwem i matką do południowego Teksasu, spodziewa się tam zastać krainę obfitości i oazę zieleni. Rzeczywistość jednak przedstawia się nieco inaczej, a maleńka gmina amiszów, do której dołączyła rodzina Debory, boryka się z trudnościami i ledwo wiąże koniec z końcem.
Debora tęskni za domem i zielonym Tennessee, lecz nade wszystko pragnie szczęścia matki, wdowy z piątką dzieci, która przyjechała tu poślubić Stephena, adoratora sprzed lat. Teksas napawa Deborę wstrętem; nie może pojąć, po co Bóg miałby stworzyć miejsce tak ohydne, pełne dziwnych zwierząt oraz roślinności, która ledwie odrosła od ziemi. Poznaje Fineasza Kinga, syna miejscowego pszczelarza, okaleczonego w dzieciństwie w wyniku wypadku, w którym zginęła jego matka. Ta dwójka dojmująco samotnych młodych ludzi ku własnemu zdumieniu odkrywa, że wiele ich łączy…
"Syn pszczelarza" to opowieść współczesna, choć zarazem jakby z innej epoki - życie toczy się tu wedle ściśle określonych reguł, nierzadko nam obcych, a ludzie dążą do prostoty i oddają się z pokorą codziennym czynnościom. To również opowieść o rozterkach i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu.
Ponadczasowa, dotykająca dwóch pokoleń, historia o miłości i utracie. Ogromna siła wiary i poświęcenia dla rodziny, które jest ważniejsze niż osobiste pragnienia nadają ton tej pięknie napisanej książce.
"Publishers Weekly"
"Syn pszczelarza" Kelly Irvin to piękna opowieść o wierze, nadziei i drugiej szansie. Jej bohaterowie są nam bliscy jak starzy przyjaciele. Nie sposób oderwać się od tej książki.
Amy Clipston, autorka "A Gift of Grace"
Kelly Irvin - bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet, w tym serii "Amish of the Bee County". Jej pierwszą częścią jest książka "Syn pszczelarza", która znalazła się w finale The Carol Awards. W przygotowaniu kolejne części tej ciepłej rodzinnej sagi dziejącej się w gminie amiszów.
Kelly Irvin pracowała jako dziennikarka, specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka w Teksasie z mężem, dwojgiem dzieci i trójką wnucząt.

poniedziałek, 24 lutego 2020

Anioł z Auschwitz
Tytuł: „Anioł z Auschwitz”
Autor: Dempsey Eoin
Wydawnictwo:Niezwykłe
Ocena:8/10

 Historia miłosna dwojga ludzi,którzy znają się od dziecka.Poznają się,kiedy chłopak znajduje dziewczynę w krzakach.Od tamtej pory stają się nierozłączni i zaprzyjaźniają się.Problem jest taki,że Christopher jest Niemcem,z kolei Rebekka Żydówką córką artysty.Po paru latach przyjaźń przeradza się w głębokie uczucie.Ojciec Rebekki robi wszystko,żeby rozdzielić młodych.Los jednak nie jest dla nich łaskawy.W Jersey wybucha II Wojna Światowa,a wiadomo jak to było w tamtych czasach,Żydzi nie mieli lekko.Dziewczyna zmuszona jest opuścić Jersey.Christopher wraz z rodziną zostaje deportowany do swojego rodzinnego kraju.Chłopak z czasem postanawia odnaleźć Rebekke i postanawia dołączyć do szeregów SS.Dostaje przydział w Auschwitz.Zostaje głównym księgowym i zarządza pieniędzmi Rzeszy,a potem będzie im je przekazywał. Christopher w obozie przeżywa katusze.Musi patrzeć na egzekucje,ludzi którzy trafiają do komór gazowych.A najgorsze jest to,że nic nie może nic zrobić.Aby dowiedzieć się czegoś o dziewczynie Christopher będzie w stanie poświęcić naprawdę dużo.Będzie nawet próbował przeciwstawić się całemu dowództwu w Auschwitz,jednak czy mu się to uda??

Czy jego ukochana Rebekka żyje???

Dlaczego Christopher zostanie nazwany „Aniołem z Auschwitz”jeżeli jesteście ciekawi to zapraszam do lektury.
Udany debiut Eoina Dempseya.

Książka ogromnie mnie poruszyła.Od samego początku do końca wciąga.Fabuła i cała reszta bez zarzutu.
Pomimo tego,że nie jest to historia oparta na faktach tylko literatura obyczajowa to temat obozów koncentracyjnych i to co się tam działo jest poruszone w bardzo dosadny sposób.
Dla mnie nie jest to łatwa lietratura,raczej od takich uciekam.
Bardzo emocjonująco do niej podchodzę i przeżywam wszystko razem z bohaterami.
Nie wyobrażam sobie tego bólu i cierpienia więźniów,którzy idą na stracenie,a dzieci???
To straszne co one zawiniły.A te egzekucje coś okropnego.
Jednak podziwiam tę determinacje u Christophera,gdyż to co przeszedł,aby odnaleźć swoją ukochaną.
Nie życzę tego najgorszemu wrogowi.Widać było,że chłopak miał uczucia i nie mógł patrzeć obojętnie na to co się działo.Jednak co on mogł zrobić.Nic…..
Zakończenie książki inne niż myślałam,ale podobało mi się.
Książka dla każdego kto lubi dobrą literarurę o tematyce obozowej z wątkiem miłosnym w tle.


czwartek, 13 lutego 2020

"Pokój wspaniałości"Tytuł: „Pokój Wspaniałości”
Autor:Julien Sandrel
Wydawnictwo:Sonia Draga
Ocena:10/10

Thelma samotna matka wychowuje sama dwunastoletniego syna Louisa.Dla kobiety najważniejsza jest praca.Ojca dziecka nie ma w ich życiu,ponieważ nie został o tym fakcie przez nikogo poinformowany.Dla kobiety pewien poranek będzie najgorszy w życiu.Jej synek wybiega z domu i  wpada pod ciężarówkę.
Chłopak zapada w śpiączkę,jego stan jest bardzo poważny.Nie wiadomo czy z tego wyjdzie.Jednak nadzieja jest zawsze,nie można jej tracić.
Lekarz daje na to cztery tygodnie,jeżeli chłopak się nie wybudzi,wówczas niestety trzeba będzie go odłączyć od respiratora.Kobiecie wali się cały świat.
Jednak kiedy kobieta znajduje pod materacem tajemniczy zeszyt,w którym syn opisuje to co chciałby zrobić,postanawia spełnić jego marzenia.
Ma zamiar nagrywać swoją podróż na kamerkę i puścić to  po powrocie synowi.W tej podróży postanawia towarzyszyć jej mama.Kobiety nie były ze sobą blisko,ale może tragedia zbliży je do siebie.Nigdy nic nie wiadomo.
Co wyniknie z tych podróży i czy chłopak odzyska przytomność??
Zachęcam was gorąco do sięgnięcia tej fantastycznej i poruszającej  książki. Dodam,że będzie się działo J
Podobało mi się to,że autor w rozdziałach opisał myśli chłopca w śpiączce,dzięki czemu na pare sekund mogłam się wczuć w jego rolę.To również było bardzo przygnębiające.Żyć,wiedzieć co się wokół dzieje a nie móc powiedzieć ani słowa.Okładka przepiękna,ten róż przyciąga wzrok.Od razu chce się po nią sięgnąć.Historia tego młodego chłopaka i jej matki walczącej o jego życie bardzo mnie poruszyła.Może dlatego,bo sama nią jestem.Nie wyobrażam sobie jej bólu i tego co przeżywała.Na pewno to były najgorsze cztery tygodnie w jej życiu.
Autor pokazał ile matka jest w stanie poświęcić dla dziecka.
Pomysł na taką historię ciekawy,daje innym nadzieję,że cuda się czasami zdarzają.Cały czas byłam z tą kobietą całym sercem.Mam wrażenie,że bardzo emocjonująco do niej podeszłam.
Chcę więcej tego typu literatury.Książkę pochłonęłam jednym tchem.
Jest bardzo mądra,życiowa i każdy coś na pewno dla siebie z niej wyniesie.
A wrażliwi niech naszykują chusteczki.
Dziękuję wydawnictwu Sonia Draga za egzemplarz