czwartek, 4 lutego 2021

"Kochając Pana Danielsa"


 Tytuł: „Kochając Pana Danielsa”

Autor: Brittainy C. Cherry
Wydawnictwo: Filia
Ocena: 6/10
Ashlyn w wyniku choroby traci siostrę bliźniaczkę. Niestety matka nie darzy ją miłością, dziewczyna czuje się bardzo samotna. Na dodatek ma wrażenie, że matka wolała tamtą drugą córkę. Pogrążona w żałobie zamyka się w sobie i postanawia zamieszkać z ojcem Henrym, jego żoną Rebeką i dziećmi Hailey i Ryanem. Dla dziewczyny nie jest to takie łatwe, bowiem jej ojciec ułożył sobie życie na nowo, a ona przez wiele lat nie utrzymywała z ojcem znajomości. Jednak życie bywa przewrotne i teraz to oni są jej rodziną i wsparciem. Istnieje szansa na odnowienie jakichkolwiek relacji, ale czy po tak długiej nieobecności ojca jest to jeszcze możliwe?
Siostra zostawia jej tajemniczy kuferek wraz z listami. Dzięki tym listom Ashlyn może poczuć obecność Gabby w swoim życiu. Dziewczyna poznaje Daniela, chłopak ją bardzo intryguje. Kiedy okazuje się, że jest on jej nauczycielem, ich znajomość stoi pod znakiem zapytania.
Czy fakt, że Daniel jest nauczycielem Ashlyn nie przeszkodzi na drodze do szczęścia tych dwojga?
Jest to pierwsza książka autorki, po którą sięgnęłam. Bardzo mnie się ta historia podobała. To opowieść o wybaczaniu, trudnych wyborach życiowych, dylematach. Momentami bardzo wzruszająca i emocjonująca. Ja nie wyobrażam sobie, co musi czuć matka po stracie jednego z dziecka. Styl autorki jest lekki, przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Autorka poruszyła tutaj temat homoseksualizmu. Rodzice nie zawsze akceptują wyboru dzieci, a to czasami nie kończy się dobrze. Niektóre dzieci nie radzą sobie z odrzuceniem. Niekiedy uciekają z domu, kiedy indziej targają się na własne życie. Zakończenie książki dosyć przewidywalne. Jak dla mnie to kolejna młodzieżowa literatura, ale bardzo ciekawa.

0
Liczba odbiorców
0
Aktywność
Lubię to!
Komentarz
Udostępnij

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz