niedziela, 15 marca 2020

"Moja siostra"Tytuł: „Moja siostra”
Autor:Adams Michelle
Wydawnictwo:Czarna Owca
Ocena:8,5/10

Dwie siostry dwa światy.Irini w wieku trzech lat  została oddana przez rodziców.Wychowywało ją wujostwo.Jednak szczęścia i miłości tam nie zaznała.Elle była o cztery lata starsza i miała więcej szczęścia,wychowywali ją rodzice.Ich relacje przez te wszystkie lata były bardzo dobre.Starsza siostra bardzo o nią dbała.Kiedy była w niebezpieczeństwie ta usuwała przeszkody,czasami w bardzo brutalny sposób.
Po pewnym czasie Irini zaczyna unikać Elle.
Którejś nocy starsza siostra dzwoni do młodszej z informacją o śmierci jej matki.Dziewczyna ma wątpliwości i nie wie czego spodziewać się po tej wizycie.Jednak ciekawość,dlaczego została oddana zwycięża i postanawia pojechać.
Lecz wizyta nie przebiegnie w taki sposób jakby się mogło wydawać.Irini nie jest mile widzianym gościem.Jej przyjazd nie wniesie nic dobrego,wręcz przeciwnie wydarzy się tragedia,która będzie miała okropne skutki.
Czy dowie się dlaczego została oddana??
W trakcie pobytu dziewczyna dowiaduje się,że jej starsza siostra ma zaburzenia psychiczne.Szczerze powiedziawszy można powiedzieć,że jest psychopatką i zrobi wiele świństw swojej siostrze.Prawdziwa zołza z niej.
Wychodzi również na jaw,że chłopak Irini również ma coś wspólnego z Elle i coś ich łączy.

Rewelacyjny debiut literacki Michelle Adams.Książka wciąga od samego początku.Jest pokazana trudna relacja sióstr.Kiedy tylko zaczniesz,ciężko się od niej oderwać.Jak trudną decyzję  musieli podjąć rodzice,żeby rozdzielić siostry.Pełno zaskakujących zwrotów akcji,intrygi,zdrady.Będzie się działo.Nie jest to typowo mocny thiller psychologiczny,lecz lekki kryminał.Paznokci z nerwów gryźć nie będziecie hahahahah.
Podczas czytania książki nasuwa się wiele pytań.
Po co?,dlaczego?
Pióro autorki tak lekkie,że strony same się przewracają.Fabuła książki ciekawa,bohaterowie różni,każdy ma inną osobowość.
Zakończenie trochę inne niż się spodziewała.Jest to dobry materiał na ekranizacje.

2 komentarze: