środa, 30 czerwca 2021

„Hopeless”


 

Tytuł: „Hopeless”

Autor: Colleen Hoover

Wydawnictwo: Otwarte

Ocena :8/10

Sky to siedemnastolatka, która przez matkę była izolowana od znajomych, nie korzystała z internetu i miała domowe nauczanie. Jedyna jej przyjaciółka z pewnych powodów musiała wyjechać za granicę. Przez co Sky czuła się nieszczęśliwa i bardzo samotna.

Kiedy na swojej drodze spotyka Deana, nie wie, jak ta znajomość zmieni jej dotychczasowe życie. Dziewczyna początkowo trzyma go na dystans, bo wie, że ten chłopak zwiastuje tylko kłopoty. Ta dwójka nie ma dobrej reputacji.
Wychodzą na jaw pewne tajemnice z przeszłości Sky, która okaże się znajomą Deana. On pamięta ją jako Hope.
Jak to możliwe?
Czy dziewczyna będzie umiała wybaczyć Matce, to co przed nią zataiła?
A może Karen zrobiła to dla jej dobra?
Dziewczyna postanawia wyruszyć w podróż, by poznać swoją prawdziwą tożsamość. W tej wyprawie towarzyszy jej Dean, który jest dla niej prawdziwym wsparciem. Z czasem oboje zaczyna łączyć uczucie. Wychodzi na jaw, że dziewczyna ma ojca, policjanta. Do Hope powracają wspomnienia, które okażą się bardzo trudne i traumatyczne dla tak młodej i wrażliwej dziewczyny.
Dawno nie czytałam tak cudownej i poruszającej książki. Szczerze mówiąc, spodziewałam się przesłodzonej książki young-adult. Całe szczęście słodko nie było, powiedziałabym momentami, było bardzo gorzko. Początek nie był optymistyczny, wręcz przeciwnie. Jednak to, co zaserwowała mi później autorka, przerosło moje oczekiwania. To cudowna historia, lecz przepełniona ogromnym bólem, cierpieniem, żalem.
Emocje głównej bohaterki podczas odkrywania prawdy o sobie udziały się również mi. Fabuła nie była przewidywalna, bo tego w książkach nie lubię!
Co do zakończenia totalne zaskoczenie.
Nie chcę za dużo zdradzać, by nie zanudzić. Uważam, że jest to idealna lektura dla każdego wielbiciela emocjonalnych książek!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz