niedziela, 19 kwietnia 2020

BezbronneTytuł: „Bezbronne”
Autor: Adams Taylor
Wydawnictwo: Otwarte
Ocena:10/10

Czy potraficie sobie wyobrazić taką historię, która zdarzyła się Darby ?
Dziewczyna wracając ze studiów do domu w śnieżną burzę zostaje uwięziona wraz z innymi osobami na postoju przy autostradzie. Totalne odludzie, nikogo nie znasz. Jednak nie tu jest problem. Otóż przez przypadek Darby  widzi  przez okno  samochodu zamknięte siedmioletnie dziecko, dziewczynkę. Kiedy udaje jej się dostać do środka, widzi, że jest ona zamknięta w klatce jak jakieś zwierzę. Dziewczyna jest przerażona tym widokiem.Za wszelką cenę jest gotowa zrobić wszystko, a nawet poświęcić siebie, aby wydostać dziewczynkę. Problem polega na tym, że na tym odludziu nie ma  zasięgu, a osoby które z nią przebywają wcale nie są jej przychylne. Dziewczyna jest zdana sama na siebie, nikomu nie może ufać.
Jednak po pewnym czasie z pomocą Darby udaje się dziewczynce wydostać z samochodu. Kiedy porywacze się orientują co się dzieje, obie dziewczyny są w niebezpieczeństwie.
Zaczyna się wyścig z czasem, gdyż dziewczynka jest chora i w każdej chwili może umrzeć.
Jakie były powody porwania dziecka, okup???

Czy dziewczynka i Derby przeżyją???

Fabuła książki bardzo interesująca, tak wciągająca, że ciężko się od niej oderwać. Akcja goni akcję. Już po parunastu stronach wiedziałam, że będzie to bardzo dobra książka. Pochłonęłam ją w dwa wieczory. Podziwiam Darby za odwagę i za wszystko co zrobiła dla dziewczynki. A tak się zastanawiam jak można być takim potworem, aby tak traktować dziecko i przewozić ją w klatce dla psów. Coś strasznego. Najchętniej sama bym wsadziła tego potwora do klatki, żeby poczuł co czuła dziewczynka. Postacie bardzo interesujące, z ciekawą osobowością. Język i styl autora sprawił, że wszystko było spójne i grało ze sobą. Cała noc, bo tyle to wszystko trwało, autor potrafił opisać w parunastu stronach. Szacunek. Zakończenie wbiło mnie w fotel, ale więcej nie zdradzę.
Literatura dla każdego kto lubi dobre thillery o dużych zwrotach akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz