niedziela, 26 kwietnia 2020

" Świateczny dyżur"Tytuł: „Świąteczny dyżur”
Autor: Adam Kay
Wydawnictwo: Insignis
Ocena:6/10

Adam Kay był brytyjskim lekarzem, porzucił swój zawód, aby zająć się czymś innym. Książka „Świąteczny dyżur” to dziennik, w którym lekarz dzień po dniu opisuje przypadki ze swojego dyżuru. A trochę ich spędził, bo na siedem lat aż sześć spędził na dyżurze.

Co robił?

Wszystko. Odbierał porody, diagnozował choroby i przeprowadzał operacje.


W dzienniku opisuje  różne przypadki  pacjentów, niektóre ciężkie, ale nie wszystkie. Również można się dowiedzieć czegoś na temat codziennej pracy personelu, a także pokazuje warunki pracy w jakich muszą pracować. Praktycznie brak czasu na nic na nic przez dramatyczne sytuacje .Jest to książka o wielu emocjach. Kay pokazuje nam również obrzydliwe  przypadki medyczne. Zawód lekarza nie należy do łatwych .
Jest to druga książka tego autora. Pierwszą jest „Będzie bolało. Jednak nie miałam okazji przeczytać i nie wiem czy to zrobię. Może. To jest taki typ literatury, który w większości czytelników może się podobać .Jednak jeżeli chodzi o mnie, to nie są do końca moje klimaty, aczkolwiek Kay pokazuje nam jaka praca lekarza jest trudna. A święta, zamiast w domu to lekarze spędzają w szpitalu. I na pewno emocje pacjentów w trudnych sytuacjach im się udzielają. Książkę czyta się szybko, język prosty, lekki, przyjemny. Na pewno zrobi nie duże  zamieszanie na rynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz